Templomi hirdetéseink szeptember utolsó hetére

2012. szeptember 30.
Évközi 26. vasárnap, „B” évben

  1. Ma van a Szentírás vasárnapja. Szent János evangéliumából jól ismertek Péter apostol szavai: „Uram, kihez mennénk, az örök élet igéi nálad vannak”. Igyekezzünk rendszeresen olvasni a Bibliát, mert ahogy Szent Jeromos tanít, „aki nem ismeri a Szentírást, az nem ismeri Krisztust”. Gyakran elmélkedjünk, imádkozzunk a Szentírásból, hagyjuk, hogy a jóra indítson bennünket. Akinek nem lenne odahaza Szentírása, kérem, mielőbb jelezze, és a plébánia biztosít majd számára.
  2. Holnap megkezdődik a rózsafüzérnek szentelt hónap. Októberben minden nap közösen, hétfőtől péntekig, valamint vasárnap este fél hattól, szombaton a reggel nyolc órai szentmise után imádkozzuk el a rózsafüzért.
  3. A héten Szent Jeromos és Lisieux-i Szent Teréz, Szent Őrangyalok, Assisi szent Ferenc és Szent Brúnó liturgikus ünnepe lesz. Isten éltesse a névnapjukat és születésnapjukat a héten ünneplő Kedves Testvéreket!
  4. Jövő szombaton lesz a nagymarosi ifjúsági találkozó. Az esemény részleteiről a honlapon olvashatunk.
  5. Megköszönöm a Kedves Szülőknek, hogy gyermekeiket beíratták a hitoktatásra. Egyben kérem, hogy akik még nem vették fel a kapcsolatot a hitoktatókkal, azt mielőbb tegyék meg. Az óvodások és bérmálásra készülő fiatalok hitoktatása már az elmúlt pénteken megkezdődött. A többi korosztály foglalkozásai a héten indulnak.
  6. Szeretnék emlékeztetni rá, hogy templomunk híve, a libanoni nagykövet úr október 2-án este 6 órára a Szent István-bazilikába hívja egyházközségünk magyar és francia ajkú híveit. Hazánkba látogat Béchara Boutros Raï, Antiochia és Kelet maronita pátriárkája, aki a Szent István-bazilikában találkozik majd a magyar katolikusokkal. Erre az alkalomra hív bennünket Charbel Stephan nagykövet úr.
  7. Október 11-én este hat órakor, a II. Vatikáni Zsinat megnyitásának ötvenedik évfordulóján, a magyar és a francia ajkú hívek közös, ünnepi szentmiséjével lépünk át a Hit Évébe. Imádkozzunk, hogy a XX. századi zsinat gyümölcseit magyar katolikus egyházunk és egyházközségünk is megteremje.
  8. Előre jelzem, hogy templomunk őszi, közös nagytakarítása október 27-én, szombaton lesz. Reményünk szerint addigra a felújított altemplom átadása is megtörténik. A nagytakarítás mottója ugyanaz lesz, mint tavaly: „buzgóság emészt el házadért”. A programot a rózsafüzér elimádkozása után, tíz órakor kezdjük és előre láthatóan kora délután, két-három óra körül fejezzük be.

Friss hírek:

Hirdetéseink (2018. augusztus 19.)

Templomi hirdetéseink az évközi 20. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. augusztus 12.)

Templomi hirdetéseink az évközi 19. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. augusztus 5.)

Templomi hirdetéseink az évközi 18. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 29.)

Templomi hirdetéseink az évközi 17. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 22.)

Templomi hirdetéseink az évközi 16. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 15.)

Templomi hirdetéseink az évközi 15. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 8.)

Templomi hirdetéseink az évközi 14. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 1.)

Templomi hirdetéseink az évközi 13. vasárnaponTovább...

Meghallani, megfontolni, megélni az Úr hívását

Ferenc pápa üzenete a hivatások világnapjára Tovább...

Ferenc pápa nagyböjti üzenete

A gonoszság megsokasodása miatt sokakban kihűl a szeretet Tovább...

Ferenc pápa üzenete a missziós világnapra

Az Egyház 1926 óta minden év október utolsó előtti vasárnapján a missziókért és hithirdetőkért imádkozik Tovább...

Ima a Nemzetközi Eucharisztikus

Kongresszusért Tovább...

Ferenc pápa üzenete

a betegek 25. világnapjára Tovább...

Pápai üzenet

Őszentsége Ferenc Pápa üzenete a Béke 50. Világnapjának ünnepére Tovább...