Templomi hirdetéseink évközi huszonnyolcadik hétre

2015. október 11.
Évközi 28. vasárnap, „B” évben

  1. Október 4-25 között zajlik Rómában a XIV. Általános Püspöki Szinódus, melynek témája: „A család hivatása és küldetése az Egyházban és a mai világban”. Továbbra is imádkozzunk a találkozó résztvevőiért és a családokért.
  2. Októberben minden nap közösen, hétfőn, kedden, szerdán, pénteken és vasárnap este fél hattól, csütörtökön és szombaton a reggel nyolcas szentmise után imádkozzuk el a rózsafüzért.
  3. A héten Szent XXIII. János Pápa, Szent I. Kallixtusz pápa, Avilai Szent Teréz, Szent Hedvig, Alacoque Szent Margit Mária és Antiochiai Szent Ignác liturgikus ünnepe lesz. Isten éltesse a névnapjukat és születésnapjukat a héten ünneplő Kedves Testvéreket!
  4. Október 24-én, reggel 9-től este 6 óráig egyházközségi zarándoklatra indulunk Mátraverebély-szentkútra. Kérem, hogy a részt venni szándékozók busz megrendelése miatt mielőbb jelentkezzenek a sekrestyében. Eddig húsz fő jelentkezett.
  5. Tegnap volt az őszi templomtakarítás első időpontja, a második október 17-én, 9 órától délig lesz. Kérem, hogy minél többen vegyünk részt ezen a fontos eseményen. Egyben hálásan köszönöm mindazok munkáját, akik már az első takarítási napon is jelen voltak. Fáradozásukat Isten fizesse meg!
  6. Elkészült a Szent József kápolna, a sekrestye, a hittanterem és a mosdó megújított fűtése. Már működik az új berendezés. Mint ismeretes, az Önkormányzat 2 millió forintos támogatásából tudtuk megvalósítani ezt a beruházást, mely támogatásért ismét köszönetet mondok!
  7. Hálaadással emlékezünk a két éve egyházközségünkben történt főpásztori vizitációra, mely valóban a „találkozás ünnepe” volt. Cserháti Ferenc püspök úr felkereste a plébániánk területén működő kórházat, szociális otthont, szerzetesi intézményt, betegeket, találkozott az egyházközség csoportjaival, majd közös szentmise zárta a vizitációt.
  8. Jövő vasárnap tartjuk a missziók vasárnapját. A templomi gyűjtést a világmisszió céljaira fogjuk felajánlani.
  9. A szeptembertől érvényes őszi miserend szerint hétfőn, kedden, szerdán és pénteken este hat órakor, csütörtökön és szombaton reggel nyolc órakor kezdődnek a szentmisék. Szerdán és pénteken az esti szentmiséket szentségimádás követi.
  10. Napi lelki útravalók, elmélkedések, aktuális templomi hirdetések olvashatók egyházközségi honlapunkon.

Friss hírek:

Hirdetéseink (2018. június 8.)

Templomi hirdetéseink az évközi 14. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 1.)

Templomi hirdetéseink az évközi 13. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. június 24.)

Templomi hirdetéseink Keresztelő Szent János születése ünnepére Tovább...

Hirdetéseink (2018. június 17.)

Templomi hirdetéseink az évközi 11. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. június 10.)

Templomi hirdetéseink az évközi 10. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. június 3.)

Templomi hirdetéseink ÚrnapjánTovább...

Hirdetéseink (2018. május 27.)

Templomi hirdetéseink Szentháromság vasárnapjánTovább...

Hirdetéseink (2018. május 20.)

Templomi hirdetéseink Pünkösd ünnepénTovább...

Hirdetéseink (2018. május 13.)

Templomi hirdetéseink Urunk Mennybemenetelének ünnepénTovább...

Hirdetéseink (2018. május 6.)

Templomi hirdetéseink Húsvét 6. vasárnapjáraTovább...

Hirdetéseink (2018. április 29.)

Templomi hirdetéseink Húsvét 5. vasárnapjáraTovább...

Meghallani, megfontolni, megélni az Úr hívását

Ferenc pápa üzenete a hivatások világnapjára Tovább...

Ferenc pápa nagyböjti üzenete

A gonoszság megsokasodása miatt sokakban kihűl a szeretet Tovább...

Ferenc pápa üzenete a missziós világnapra

Az Egyház 1926 óta minden év október utolsó előtti vasárnapján a missziókért és hithirdetőkért imádkozik Tovább...

Ima a Nemzetközi Eucharisztikus

Kongresszusért Tovább...

Ferenc pápa üzenete

a betegek 25. világnapjára Tovább...

Pápai üzenet

Őszentsége Ferenc Pápa üzenete a Béke 50. Világnapjának ünnepére Tovább...