Templomi hirdetéseink évközi huszonhetedik hétre

2015. október 4.
Évközi 27. vasárnap, „B” évben

  1. Október 4-25 között zajlik Rómában a XIV. Általános Püspöki Szinódus, melynek témája: „A család hivatása és küldetése az Egyházban és a mai világban”. Továbbra is imádkozzunk a találkozó sikeréért, a családokért.
  2. Októberben minden nap közösen, hétfőn, kedden, szerdán, pénteken és vasárnap este fél hattól, csütörtökön és szombaton a reggel nyolcas szentmise után imádkozzuk el a rózsafüzért.
  3. A héten Assisi Szent Ferenc, Szent Brúnó, Rózsafüzér Királynője, Magyarok Nagyasszonya, Szent Dénes és társai valamint Leonárdi Szent János liturgikus ünnepe lesz. Isten éltesse a névnapjukat és születésnapjukat a héten ünneplő Kedves Testvéreket!
  4. Október 24-én, reggel 9-től este 6 óráig egyházközségi zarándoklatra indulunk Mátraverebély-szentkútra. Kérem, hogy a részt venni szándékozók busz megrendelése miatt mielőbb jelentkezzenek a sekrestyében.
  5. Az őszi templomtakarítás időpontja most szombaton október 10-én és egy héttel később, október 17-én, 9 órától délig lesz. Kérem, hogy minél többen vegyünk részt ezen a fontos eseményen.
  6. Elkészült a Szent József kápolna, a sekrestye, a hittanterem és a mosdó megújított fűtése. Már működik az új berendezés. Mint ismeretes, az Önkormányzat 2 millió forintos támogatásából tudtuk megvalósítani ezt a beruházást, mely támogatásért ismét köszönetet mondok!
  7. Hálaadással emlékezünk a két éve egyházközségünkben történt főpásztori vizitációra, mely valóban a „találkozás ünnepe” volt. Cserháti Ferenc püspök úr felkereste a plébániánk területén működő kórházat, szociális otthont, szerzetesi intézményt, betegeket, találkozott az egyházközség csoportjaival, majd közös szentmise zárta a vizitációt.
  8. A szeptembertől érvényes őszi miserend szerint hétfőn, kedden, szerdán és pénteken este hat órakor, csütörtökön és szombaton reggel nyolc órakor kezdődnek a szentmisék. Szerdán és pénteken az esti szentmiséket szentségimádás követi.
  9. Napi lelki útravalók, elmélkedések, aktuális templomi hirdetések olvashatók egyházközségi honlapunkon.

Friss hírek:

Hirdetéseink (2018. augusztus 19.)

Templomi hirdetéseink az évközi 20. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. augusztus 12.)

Templomi hirdetéseink az évközi 19. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. augusztus 5.)

Templomi hirdetéseink az évközi 18. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 29.)

Templomi hirdetéseink az évközi 17. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 22.)

Templomi hirdetéseink az évközi 16. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 15.)

Templomi hirdetéseink az évközi 15. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 8.)

Templomi hirdetéseink az évközi 14. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 1.)

Templomi hirdetéseink az évközi 13. vasárnaponTovább...

Meghallani, megfontolni, megélni az Úr hívását

Ferenc pápa üzenete a hivatások világnapjára Tovább...

Ferenc pápa nagyböjti üzenete

A gonoszság megsokasodása miatt sokakban kihűl a szeretet Tovább...

Ferenc pápa üzenete a missziós világnapra

Az Egyház 1926 óta minden év október utolsó előtti vasárnapján a missziókért és hithirdetőkért imádkozik Tovább...

Ima a Nemzetközi Eucharisztikus

Kongresszusért Tovább...

Ferenc pápa üzenete

a betegek 25. világnapjára Tovább...

Pápai üzenet

Őszentsége Ferenc Pápa üzenete a Béke 50. Világnapjának ünnepére Tovább...