Templomi hirdetéseink az évközi 27. hétre

2013. október 6.
Évközi 27. vasárnap, „C” évben

Cserháti Ferenc püspök úr 2013. október 4-én vizitációra érkezett egyházközségünkbe

Cserháti Ferenc püspök úr 2013. október 4-én vizitációra érkezett egyházközségünkbe

  1. Pénteken kezdődött és ma ér véget a főpásztori vizitáció, melynek során Erdő Péter bíboros úr megbízottja, a világszerte élő magyar katolikusok főpásztora, Cserháti Ferenc püspök úr látogatott egyházközségünkbe. A püspöki vizitáció a találkozás ünnepe, a lelkipásztori gondoskodás egyik fontos eszköze. Cserháti Ferenc püspök úr meglátogatta a plébániánk területén működő kórházat, szociális otthont, szerzetesi intézményt, betegeket áldoztatott, együtt imádkozott az Oltáregylet tagjaival és találkozott az egyházközség különböző csoportjainak képviselőivel. Ma, október 6-án, 10 órakor, a magyar és a francia ajkú hívek közös szentmiséje zárja a vizitációt. A szentmise után szeretettel hívok minden Kedves Hívőt agapéra, melynek keretében személyesen is elbeszélgethetünk a Püspök úrral.
  2. Ezúton is, újfent szeretném megköszönni mindazok áldozatos segítségét, akik hozzájárultak a püspöki vizitáció előkészületéhez. Köszönetet mondok azoknak, akik az altemplomot, a templomot, a hittantermet, a kórust kitakarították, a templom és a plébánia környékét rendbe hozták. Megköszönöm a sekrestyések, a templomdíszítők munkáját, az asszisztencia és a zenészek közreműködését. Fáradozásukat Isten fizesse meg!
  3. Októberben minden nap közösen imádkozzuk el a rózsafüzért, hétfőtől péntekig valamint vasárnap este fél hattól, szombaton a reggel nyolc órai szentmise után
  4. A héten Szent Brúnó, Rózsafüzér Királynője, Magyarok Nagyasszonya, Szent Dénes és társai, Leonárdi Szent János, valamint Boldog XXIII. János pápa liturgikus ünnepe lesz. Isten éltesse a névnapjukat és születésnapjukat a héten ünneplő Kedves Testvéreket!
  5. Ferenc pápa szándéka szerint folytatjuk imádságunkat a Közel-Kelet békéjéért. Szombaton, október 12-én reggel, a szentmisét követően is erre a szándékra imádkozzuk majd el a rózsafüzért.
  6. Napi útravaló elmélkedések, pápai megnyilatkozások, egyházközségünk hírei olvashatók honlapunkon.

Friss hírek:

Hirdetéseink (2018. augusztus 19.)

Templomi hirdetéseink az évközi 20. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. augusztus 12.)

Templomi hirdetéseink az évközi 19. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. augusztus 5.)

Templomi hirdetéseink az évközi 18. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 29.)

Templomi hirdetéseink az évközi 17. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 22.)

Templomi hirdetéseink az évközi 16. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 15.)

Templomi hirdetéseink az évközi 15. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 8.)

Templomi hirdetéseink az évközi 14. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 1.)

Templomi hirdetéseink az évközi 13. vasárnaponTovább...

Meghallani, megfontolni, megélni az Úr hívását

Ferenc pápa üzenete a hivatások világnapjára Tovább...

Ferenc pápa nagyböjti üzenete

A gonoszság megsokasodása miatt sokakban kihűl a szeretet Tovább...

Ferenc pápa üzenete a missziós világnapra

Az Egyház 1926 óta minden év október utolsó előtti vasárnapján a missziókért és hithirdetőkért imádkozik Tovább...

Ima a Nemzetközi Eucharisztikus

Kongresszusért Tovább...

Ferenc pápa üzenete

a betegek 25. világnapjára Tovább...

Pápai üzenet

Őszentsége Ferenc Pápa üzenete a Béke 50. Világnapjának ünnepére Tovább...