Templomi hirdetéseink szeptember utolsó hetére

2012. október 7.
Évközi 27. vasárnap, „B” évben

  1. Egyházközségünk területén az elmúlt héten tizenöt csoportban, az óvodástól a gimnazista korosztályig megkezdtük a hitoktatást. Köszönöm a Kedves Szülők bizalmát, egyben jelzem, hogy van még hely az egyes csoportokban. Továbbra is lehet jelentkezni a kialakult időpontokra. Hétfőtől az esti szentmise után az úgynevezett felnőtt hittan is megkezdődik.
  2. Októberben a rózsafüzért mindennap közösen, hétfőtől péntekig, valamint vasárnap este fél hattól, szombaton a reggel nyolc órai szentmise után imádkozzuk el.
  3. A héten Magyarok Nagyasszonya, Szent Dénes, Leonardi Szent János és Boldog XXIII. János pápa liturgikus ünnepe lesz. Isten éltesse a névnapjukat és születésnapjukat a héten ünneplő Kedves Testvéreket!
  4. Október 11-én emlékezünk arra, hogy ötven évvel ezelőtt nyílt meg a II. Vatikáni Zsinat. Most, a jubileumi évfordulón, ezen a napon nyitja meg XVI. Benedek pápa a Hit Évét. Az esti hatos szentmisén ünnepélyes keretek között, a magyar és a francia ajkú hívek közös liturgiájával lépünk át a Hit Évébe. A szentmise után szerény agapéra várom a Kedves Testvéreket. Imádkozzunk, hogy a XX. századi zsinat gyümölcseit magyar katolikus egyházunk és egyházközségünk is megteremje.
  5. Előre jelzem, hogy jövő vasárnap a fél tíz órai, a hét többi napján az esti hat órai szentmisét templomunkból közvetíti majd a Mária Rádió. Októberben, a világmisszió hónapjában, hívő közösségünk – mely idén ünnepelte templomunk felszentelésének hetvenedik évfordulóját – ezzel a tevékenységgel szép missziós feladatot kapott.
  6. Templomunk őszi, közös nagytakarítása október 27-én, szombaton lesz. Reményünk szerint addigra a felújított altemplom átadása is megtörténik. A programot a rózsafüzér elimádkozása után, tíz órakor kezdjük és előre láthatóan kora délután, két-három óra körül fejezzük be. Természetesen mindazok, akik ezen a napon a szabadnapok miatt világi munkahelyen teljesítenek szolgálatot, sekrestyéseinkkel egyeztetve bármely más időpontban is jöhetnek templomot takarítani. A nagytakarítás mottója ugyanaz lesz, mint tavaly: „buzgóság emészt el házadért”.

Friss hírek:

Hirdetéseink (2018. augusztus 19.)

Templomi hirdetéseink az évközi 20. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. augusztus 12.)

Templomi hirdetéseink az évközi 19. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. augusztus 5.)

Templomi hirdetéseink az évközi 18. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 29.)

Templomi hirdetéseink az évközi 17. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 22.)

Templomi hirdetéseink az évközi 16. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 15.)

Templomi hirdetéseink az évközi 15. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 8.)

Templomi hirdetéseink az évközi 14. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 1.)

Templomi hirdetéseink az évközi 13. vasárnaponTovább...

Meghallani, megfontolni, megélni az Úr hívását

Ferenc pápa üzenete a hivatások világnapjára Tovább...

Ferenc pápa nagyböjti üzenete

A gonoszság megsokasodása miatt sokakban kihűl a szeretet Tovább...

Ferenc pápa üzenete a missziós világnapra

Az Egyház 1926 óta minden év október utolsó előtti vasárnapján a missziókért és hithirdetőkért imádkozik Tovább...

Ima a Nemzetközi Eucharisztikus

Kongresszusért Tovább...

Ferenc pápa üzenete

a betegek 25. világnapjára Tovább...

Pápai üzenet

Őszentsége Ferenc Pápa üzenete a Béke 50. Világnapjának ünnepére Tovább...