Templomi hirdetéseink Advent első hetére

2012. december 2.
Advent 1. vasárnapja, „C” évben

 1. Az elmúlt vasárnap, a Magyar Katolikus Egyház karitatív intézményeinek javára templomunkban megtartott gyűjtés eredménye 101 ezer forint volt. A Kedves Hívek nagylelkű felajánlásait Isten fizesse meg!
 2. Egyházközségi karitászunk tagjaival november 27-én elvittük Ipolytölgyesre, a Szent Erzsébet Gyermekotthon lakóinak felajánlott ágyneműket. Az intézmény vezetői részletesen beszámoltak nehézségeikről, és hálásan köszönik az adományokat. Jó tudni, hogy a Kedves Hívek szívében ilyen mélyen él az önzetlen szeretet.
 3. Adventben a hétköznapi szentmiséket reggel hat órakor, zsolozsmával tartjuk. A szentmisét követően közös reggeli várja a plébánián a résztvevőket. Szerdán, és csütörtökön a szentmise után, szentségimádást tartunk hazánkért, illetve papi, szerzetesi hivatásokért.
 4. Advent most következő első hetében, december 7-én, 8-án, és vasárnap, december 9-én, mindhárom alkalommal az esti 6 órai szentmisében, három előadó vezetésével lelkigyakorlatot tartunk:
  pénteken, december 7-én
  Fehér Anna nővér Boldog Batthyány-Strattmann László életréről
  szombaton, december 8-án, Szeplőtelen Fogantatás ünnepén
  Sztrilich Ágnes szociális testvér Boldog Salkaházi Sára életéről
  vasárnap, december 9-én
  Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök úr Prohászka Ottokár püspök úr életén keresztül elmélkedik a Hit Évében.
  December 7-én, pénteken, és 8-án, szombaton nem tartunk reggeli szentmisét. A lelkigyakorlat alatt és a szentmisék környezetében gyónási lehetőséget biztosítunk.
 5. Adventi lelkigyakorlatunk utolsó napján, december 9-én lesz plébániánk egyházmegyei szentségimádási napja. Az Oltáriszentséget a délelőtti szentmisék után, fél egytől este fél hatig helyezzük ki imádásra. A sekrestyében szíveskedjenek jelezni, hogy mely időpontokban szeretnének részt venni szentségimádáson.
 6. A héten Xavéri Szent Ferenc, Szent Miklós, Szent Ambrus, Szűz Mária Szeplőtelen Fogantatásának liturgikus ünnepe lesz. Isten éltesse a névnapjukat és születésnapjukat a héten ünneplő Kedves Testvéreket!
 7. December 8-án, jövő szombaton délután 4 órakor, a hűvösvölgyi végállomáson folytatódik az adventi gyertyagyújtás. Kérem, ha tehetik, minél többen vegyünk részt ezen a missziós lehetőségen, amikor ismét szabadon, nyilvánosan, közösségben imádkozhatunk, tanúságot tehetünk hitünkről.
 8. Ma útjára indul a „Szállást keres a Szentcsalád” elnevezésű lelkiségi program. Ennek keretében az egyházközségünk területén élő családok felkeresik egymást, hogy közösen imádkozzanak.
 9. Minden Kedves Hívünknek, a Jóistentől megáldott, szent adventi felkészülést kívánok!

Friss hírek:

Hirdetéseink (2018. június 17.)

Templomi hirdetéseink az évközi 11. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. június 10.)

Templomi hirdetéseink az évközi 10. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. június 3.)

Templomi hirdetéseink ÚrnapjánTovább...

Hirdetéseink (2018. május 27.)

Templomi hirdetéseink Szentháromság vasárnapjánTovább...

Hirdetéseink (2018. május 20.)

Templomi hirdetéseink Pünkösd ünnepénTovább...

Hirdetéseink (2018. május 13.)

Templomi hirdetéseink Urunk Mennybemenetelének ünnepénTovább...

Hirdetéseink (2018. május 6.)

Templomi hirdetéseink Húsvét 6. vasárnapjáraTovább...

Hirdetéseink (2018. április 29.)

Templomi hirdetéseink Húsvét 5. vasárnapjáraTovább...

Meghallani, megfontolni, megélni az Úr hívását

Ferenc pápa üzenete a hivatások világnapjára Tovább...

Ferenc pápa nagyböjti üzenete

A gonoszság megsokasodása miatt sokakban kihűl a szeretet Tovább...

Ferenc pápa üzenete a missziós világnapra

Az Egyház 1926 óta minden év október utolsó előtti vasárnapján a missziókért és hithirdetőkért imádkozik Tovább...

Ima a Nemzetközi Eucharisztikus

Kongresszusért Tovább...

Ferenc pápa üzenete

a betegek 25. világnapjára Tovább...

Pápai üzenet

Őszentsége Ferenc Pápa üzenete a Béke 50. Világnapjának ünnepére Tovább...