Templomi hirdetéseink Advent első hetére

2015. november 29.
Advent 1. vasárnapja, „C” évben

 1. A mai nappal megkezdődött az adventi szent idő. A hétköznapi szentmiséket reggel hat órakor, zsolozsmával tartjuk. A szentmisét követően közös reggeli várja a plébánián a résztvevőket. Szerdán, és csütörtökön a zsolozsmát hazánkért, illetve papi, szerzetesi hivatásokért ajánljuk fel. Minden Kedves Hívünknek, a Jóistentől megáldott, szent adventi felkészülést kívánok!
 2. Az elmúlt vasárnap, a Katolikus Karitász céljaira megtartott templomi gyűjtés eredménye 56 530 forint volt. Híveink adományait Isten fizesse meg!
 3. Ma elkezdődik a „Szállást keres a Szentcsalád” lelkiségi program, melynek során családról-családra vándorol Szűz Mária és Szent József ikonja. A napi beosztás rendje a hirdetőtáblán olvasható. Az üres helyekre még lehet jelentkezni.
 4. A héten Szent András apostol, Xavéri Szent Ferenc és Szent Borbála liturgikus ünnepe lesz. Isten éltesse a névnapjukat és születésnapjukat a héten ünneplő Kedves Testvéreket! Jövő vasárnap várjuk templomunkba a gyermekek barátját, Szent Miklós püspököt, a Mikulást.
 5. December 5-én, szombaton, délután 4 órakor lesz a második közös, adventi, gyertyagyújtás a hűvösvölgyi végállomáson. Egyházközségünk december 12-én, a 3. gyertyagyújtást fogja vezetni. Vegyünk részt minél többen e missziós programon.
 6. Francia cserkészeink december 12-én utaznak Bécsbe, és hozzák templomunkba a betlehemi lángot, melyet karácsonyig megőrzünk, és amelynek lángját Híveink is hazavihetik.
 7. Előre jelzem, hogy december 9-én lesz egyházközségünk őszi szentségimádási napja. Az időpontokra a kitett lapokon már most lehet jelentkezni.
 8. A mai szentmisén egyházközségi kórusunk énekelt. Köszönöm a karvezető és a kórus tagjainak igényes felkészülését és szereplését.
 9. Az elmúlt pénteken Ipolytölgyesre látogattunk, és átadtuk a Szent Erzsébet Gyermekotthon számára gyűjtött ágyneműket, törölközőket, és pénzadományokat. Az Intézmény vezetői hálásan megköszönték Híveink felajánlásait.
 10. Közeledik a karácsony. Szép, működő hagyomány, hogy a templomi karácsonyfákat évről-évre egyházközségünk Hívei ajánlják fel. Érdeklődöm, hogy kik azok, akik idén szívesen felajánlanák a kertjükben lévő karácsonyfát.
 11. Napi lelki útravalók, elmélkedések, aktuális templomi hirdetések olvashatók egyházközségi honlapunkon.

Friss hírek:

Hirdetéseink (2018. augusztus 19.)

Templomi hirdetéseink az évközi 20. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. augusztus 12.)

Templomi hirdetéseink az évközi 19. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. augusztus 5.)

Templomi hirdetéseink az évközi 18. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 29.)

Templomi hirdetéseink az évközi 17. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 22.)

Templomi hirdetéseink az évközi 16. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 15.)

Templomi hirdetéseink az évközi 15. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 8.)

Templomi hirdetéseink az évközi 14. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 1.)

Templomi hirdetéseink az évközi 13. vasárnaponTovább...

Meghallani, megfontolni, megélni az Úr hívását

Ferenc pápa üzenete a hivatások világnapjára Tovább...

Ferenc pápa nagyböjti üzenete

A gonoszság megsokasodása miatt sokakban kihűl a szeretet Tovább...

Ferenc pápa üzenete a missziós világnapra

Az Egyház 1926 óta minden év október utolsó előtti vasárnapján a missziókért és hithirdetőkért imádkozik Tovább...

Ima a Nemzetközi Eucharisztikus

Kongresszusért Tovább...

Ferenc pápa üzenete

a betegek 25. világnapjára Tovább...

Pápai üzenet

Őszentsége Ferenc Pápa üzenete a Béke 50. Világnapjának ünnepére Tovább...