Templomi hirdetéseink évközi tizennegyedik hétre

2015. július 5.
Évközi 14. vasárnap, „B” évben

  1. Ma tartjuk a „Denarius Sancti Petri”, az úgynevezett „Péter-fillérek” templomi gyűjtést a Szentszék szándékaira. Adományaikat Isten fizesse meg! E gyűjtésnek nemcsak gyakorlati értéke van, hanem szimbolikus jellege is. A római pápával való közösségnek és a testvéreink szükségleteire való odafigyelésnek is a jele. Tavaly a magyar katolikus Egyház több mint 50 millió forintot folyósított a Szentatya karitatív célkitűzéseire.
  2. Örömmel hirdetem, hogy Bacsik Ervin, egykori egyházközségi képviselőtestületi elnökünk és neje, vasmenyegzőjüket ünneplik a mai napon. Hatvanöt évvel ezelőtt kötöttek szentségi házasságot. Hálát adunk értük Istennek, és kérjük, hogy továbbra is áldja meg egymás iránti szeretetüket, és tegye mindkettőjüket nagyon boldoggá! Isten éltesse a Jubilánsokat! A fél tízes szentmisét követően minden Kedves Hívünket közös agapére várjuk a Szent József kápolnába és a templomkertbe.
  3. Augusztus végéig nyári miserendet tartunk. Hétfőn, szerdán, pénteken továbbra is este hat órakor, kedden, csütörtökön, szombaton reggel nyolc órakor kezdődnek a szentmisék. Szerdán a szentmise után szentségimádást tartunk a hazáért, csütörtökön a szentmisét követően a zsolozsmát papi és szerzetesi hivatásokért imádkozzuk el.
  4. Jövő vasárnaptól, a nyári időben, az esti szentmiséket orgonakíséret nélkül tartjuk. A szentmisék kezdési időpontja továbbra is 18 óra.
  5. A héten Zaccaria Szent Antal, Szent Goretti Mária, a Ferences Mária Misszionárius nővérek hét szent kínai vértanúja, Zhao Rong Ágoston és társai kínai vértanúk valamint Szent Benedek Európa fővédőszentje liturgikus ünnepe lesz. Isten éltesse a névnapjukat, és születésnapjukat ünneplő Kedves Híveket!
  6. Szent Kinga tiszteletét rendkívül igényes összeállításban bemutató tablókat kaptunk a minap a Lengyel Kisebbségi Önkormányzattól. A magyar-lengyel szentet bemutató tárlat a templom nyitva tartásának idején, az oszlopokon megtekinthető. Köszönet a Lengyel Önkormányzatnak!
  7. Napi lelki útravalók, elmélkedések, aktuális templomi hirdetések olvashatók egyházközségi honlapunkon.

Friss hírek:

Hirdetéseink (2018. augusztus 19.)

Templomi hirdetéseink az évközi 20. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. augusztus 12.)

Templomi hirdetéseink az évközi 19. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. augusztus 5.)

Templomi hirdetéseink az évközi 18. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 29.)

Templomi hirdetéseink az évközi 17. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 22.)

Templomi hirdetéseink az évközi 16. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 15.)

Templomi hirdetéseink az évközi 15. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 8.)

Templomi hirdetéseink az évközi 14. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 1.)

Templomi hirdetéseink az évközi 13. vasárnaponTovább...

Meghallani, megfontolni, megélni az Úr hívását

Ferenc pápa üzenete a hivatások világnapjára Tovább...

Ferenc pápa nagyböjti üzenete

A gonoszság megsokasodása miatt sokakban kihűl a szeretet Tovább...

Ferenc pápa üzenete a missziós világnapra

Az Egyház 1926 óta minden év október utolsó előtti vasárnapján a missziókért és hithirdetőkért imádkozik Tovább...

Ima a Nemzetközi Eucharisztikus

Kongresszusért Tovább...

Ferenc pápa üzenete

a betegek 25. világnapjára Tovább...

Pápai üzenet

Őszentsége Ferenc Pápa üzenete a Béke 50. Világnapjának ünnepére Tovább...