Templomi hirdetéseink az évközi 24. hétre

2013. szeptember 15.
Évközi 24. vasárnap, „C” évben

Összegyűlt a szükséges egymillió aláírás az „Egy közülünk” elnevezésű európai polgári kezdeményezéshez

Összegyűlt a szükséges egymillió aláírás az „Egy közülünk” elnevezésű európai polgári kezdeményezéshez

  1. Ferenc pápa szándéka szerint az elmúlt két szombaton, reggel, a szentmisét követően, szentségimádást tartottunk a békéért. Most szombaton, szeptember 21-én is folytatjuk az imát a ½ 9-től 9 óráig a békéért a Közel-Keleten, a családokban, az egyéni emberek szívében.
  2. Összegyűlt a szükséges egymillió aláírás az „Egy közülünk” elnevezésű európai polgári kezdeményezéshez, amely arra irányult, hogy az Európai Unió ne finanszírozzon többé emberi embriók feltételezhető elpusztításával járó tevékenységet, így egészségügyi kutatást – közölte az Európai Bizottság. Ez a második olyan európai polgári kezdeményezés, amelynek kapcsán sikerült összegyűjteni a szükséges egymillió aláírást. Egyházközségünkből is sokan csatlakoztak az aláírásgyűjtéshez, mely az élet védelmét szolgálja a fogantatástól kezdve.
  3. Továbbra is kérem a Kedves Szülőket, hogy mihamarább jelezzék hittan beíratási szándékukat. A gyermekeket várjuk délutánonként az iskolai és a templomi hittanra. Jelentkezési lapokat a kijáratnál találnak. A héten, szeptember 16-val, a szentmise után a Biblia-kör összejövetelei is megkezdődnek. Idei témánk Szent János Jelenéseinek könyve, az Apokalipszis.
  4. Ismételten örömmel jelzem, hogy október 4-6-ig főpásztori vizitáció lesz egyházközségünkben. A püspöki vizitáció a lelkipásztori szeretet és gondoskodás egyik fontos eszköze. Imádsággal és tevékeny szeretettel készüljünk mi is erre a találkozásra Erdő Péter bíboros úr megbízottjával, Cserháti Ferenc püspök úrral. A tevékeny részvétel egyik módja, hogy szeptember 20-án, pénteken, és 28-án, szombaton 9 órától délig templomtakarítást rendezünk, melyre mindenkit várunk! Október 6-án, a vizitáció utolsó napján, vasárnap a magyar és a francia ajkú közösség közös szentmiséje 10 órakor kezdődik.
  5. A héten Szűz Mária Fájdalmas Anya, Szent Kornél pápa és Szent Ciprián püspök vértanúk, Bellarmin Szent Róbert püspök és egyháztanító, Szent Januáriusz püspök vértanú, valamint Kim Taegon Szent András áldozópap, Csong Haszang Szent Pál és társaik, koreai vértanúk liturgikus ünnepe lesz. Isten éltesse a névnapjukat, és születésnapjukat ünneplő Kedves Híveket!
  6. Napi útravaló elmélkedések, pápai megnyilatkozások, egyházközségünk hírei olvashatók honlapunkon.

Friss hírek:

Hirdetéseink (2018. június 8.)

Templomi hirdetéseink az évközi 14. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 1.)

Templomi hirdetéseink az évközi 13. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. június 24.)

Templomi hirdetéseink Keresztelő Szent János születése ünnepére Tovább...

Hirdetéseink (2018. június 17.)

Templomi hirdetéseink az évközi 11. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. június 10.)

Templomi hirdetéseink az évközi 10. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. június 3.)

Templomi hirdetéseink ÚrnapjánTovább...

Hirdetéseink (2018. május 27.)

Templomi hirdetéseink Szentháromság vasárnapjánTovább...

Hirdetéseink (2018. május 20.)

Templomi hirdetéseink Pünkösd ünnepénTovább...

Hirdetéseink (2018. május 13.)

Templomi hirdetéseink Urunk Mennybemenetelének ünnepénTovább...

Hirdetéseink (2018. május 6.)

Templomi hirdetéseink Húsvét 6. vasárnapjáraTovább...

Hirdetéseink (2018. április 29.)

Templomi hirdetéseink Húsvét 5. vasárnapjáraTovább...

Meghallani, megfontolni, megélni az Úr hívását

Ferenc pápa üzenete a hivatások világnapjára Tovább...

Ferenc pápa nagyböjti üzenete

A gonoszság megsokasodása miatt sokakban kihűl a szeretet Tovább...

Ferenc pápa üzenete a missziós világnapra

Az Egyház 1926 óta minden év október utolsó előtti vasárnapján a missziókért és hithirdetőkért imádkozik Tovább...

Ima a Nemzetközi Eucharisztikus

Kongresszusért Tovább...

Ferenc pápa üzenete

a betegek 25. világnapjára Tovább...

Pápai üzenet

Őszentsége Ferenc Pápa üzenete a Béke 50. Világnapjának ünnepére Tovább...