Templomi hirdetéseink az évközi 25. hétre

2013. szeptember 22.
Évközi 25. vasárnap, „C” évben

Összegyűlt a szükséges egymillió aláírás az „Egy közülünk” elnevezésű európai polgári kezdeményezéshez

Összegyűlt a szükséges egymillió aláírás az „Egy közülünk” elnevezésű európai polgári kezdeményezéshez

  1. Ferenc pápa szándéka szerint folytatjuk a szentségimádást a békéért. Szombaton, szeptember 28-án reggel, a szentmisét követően imádkozunk a békéért a Közel-Keleten, a családokban, az egyéni emberek szívében.
  2. Összegyűlt a szükséges egymillió aláírás az „Egy közülünk” elnevezésű európai polgári kezdeményezéshez, amely arra irányult, hogy az Európai Unió ne finanszírozzon többé emberi embriók feltételezhető elpusztításával járó tevékenységet, így egészségügyi kutatást – közölte az Európai Bizottság. Ez a második olyan európai polgári kezdeményezés, amelynek kapcsán sikerült összegyűjteni a szükséges egymillió aláírást. Egyházközségünkből is sokan csatlakoztak az aláírásgyűjtéshez, mely az élet védelmét szolgálja a fogantatástól kezdve.
  3. Mint ismeretes, főpásztori vizitáció lesz egyházközségünkben október 4-6-ig. Imádsággal és tevékeny szeretettel készüljünk erre a találkozásra Erdő Péter bíboros úr megbízottjával, Cserháti Ferenc püspök úrral. Ennek egyik módja, hogy szeptember 28-án, szombaton 9 órától délig templomtakarítást rendezünk, melyre mindenkit várunk! Előre jelzem, hogy október 6-án, vasárnap, a vizitáció utolsó napján, a magyar és a francia ajkú közösség közös szentmiséje 10 órakor kezdődik.
  4. A héten Szent Páter Pió, Szent Gellért püspök és vértanú, Szent Kozma és Damján vértanúk, Páli Szent Vince és Szent Vencel vértanú liturgikus ünnepe lesz. Isten éltesse a névnapjukat, és születésnapjukat ünneplő Kedves Híveket!
  5. Napi útravaló elmélkedések, pápai megnyilatkozások, egyházközségünk hírei olvashatók honlapunkon.

Friss hírek:

Hirdetéseink (2018. augusztus 19.)

Templomi hirdetéseink az évközi 20. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. augusztus 12.)

Templomi hirdetéseink az évközi 19. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. augusztus 5.)

Templomi hirdetéseink az évközi 18. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 29.)

Templomi hirdetéseink az évközi 17. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 22.)

Templomi hirdetéseink az évközi 16. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 15.)

Templomi hirdetéseink az évközi 15. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 8.)

Templomi hirdetéseink az évközi 14. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 1.)

Templomi hirdetéseink az évközi 13. vasárnaponTovább...

Meghallani, megfontolni, megélni az Úr hívását

Ferenc pápa üzenete a hivatások világnapjára Tovább...

Ferenc pápa nagyböjti üzenete

A gonoszság megsokasodása miatt sokakban kihűl a szeretet Tovább...

Ferenc pápa üzenete a missziós világnapra

Az Egyház 1926 óta minden év október utolsó előtti vasárnapján a missziókért és hithirdetőkért imádkozik Tovább...

Ima a Nemzetközi Eucharisztikus

Kongresszusért Tovább...

Ferenc pápa üzenete

a betegek 25. világnapjára Tovább...

Pápai üzenet

Őszentsége Ferenc Pápa üzenete a Béke 50. Világnapjának ünnepére Tovább...