Templomi hirdetéseink advent második hetére

2013. december 8.
Advent 2. vasárnap, „A” évben

Útjára indult a „szállást keres a Szentcsalád” lelkiségi program

Útjára indult a „szállást keres a Szentcsalád” lelkiségi program

  1. Advent hétköznapjain a szentmiséket reggel hat órakor, zsolozsmával tartjuk. A szentmisét követően közös reggeli várja a plébánián a résztvevőket. Szerdán, és csütörtökön a zsolozsmát hazánkért, illetve papi, szerzetesi hivatásokért ajánljuk fel.
  2. Holnap, december 9-én, hétfőn lesz egyházközségünk őszi szentségimádási napja. Az idei évben ezen a napon tartjuk Szűz Mária szeplőtelen fogantatásának ünnepét. A szentségimádás a fűtött Szent József kápolnában lesz. Jöjjünk minél többen, az időpontokra a sekrestyében kitett lapokon lehet még jelentkezni. Az Oltáriszentséget a reggeli szentmise után helyezzük ki, 13 óráig.
  3. Templomunkban folyamatosan nagy gondot okoz a hideg, amely ellen leginkább a nyílászárók zárva tartásával védekezhetünk. Mivel templomunk oldalt akadálymentesen megközelíthető, Képviselőtestületünk javaslatára téli időben hétköznapokon a bejárat a Szent József kápolna felől, az oldalsó kapun lesz. Amennyiben ez a módszer beválik, vasárnapokon is így közlekedünk majd.
  4. A héten Szűz Mária Szeplőtelen Fogantatása, I. Damazusz pápa, a Guadelupei Boldogságos Szűz, Szent Lúcia és Keresztes Szent János liturgikus ünnepe lesz. Isten éltesse a névnapjukat és születésnapjukat a héten ünneplő Kedves Testvéreket!
  5. December 14-én, délután 4 órakor harmadik adventi gyertyagyújtás lesz a hűvösvölgyi végállomáson. Minél többen vegyünk részt ezen a missziós eseményen.
  6. Folytatódik a „szállást keres a Szentcsalád” lelkiségi program, melynek során családról-családra vándorol Szűz Mária és Szent József ikonja.
  7. A héten elvittük az Ipolytölgyesi Szent Erzsébet Otthonba a Híveink által felajánlott ágyneműket. A fogyatékos gyermekek és gondozóik hálás szeretettel köszönik az adományokat. Híveink áldozatkész nagylelkűségét Isten fizesse meg!
  8. Adventi, napi elmélkedések, pápai megnyilatkozások, egyházközségünk hírei, a főpásztori vizitáció képei és eseményei is olvashatók honlapunkon.
  9. Minden Kedves Hívünknek, a Jóistentől megáldott, szent adventi felkészülést kívánok!

Friss hírek:

Hirdetéseink (2018. augusztus 19.)

Templomi hirdetéseink az évközi 20. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. augusztus 12.)

Templomi hirdetéseink az évközi 19. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. augusztus 5.)

Templomi hirdetéseink az évközi 18. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 29.)

Templomi hirdetéseink az évközi 17. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 22.)

Templomi hirdetéseink az évközi 16. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 15.)

Templomi hirdetéseink az évközi 15. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 8.)

Templomi hirdetéseink az évközi 14. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 1.)

Templomi hirdetéseink az évközi 13. vasárnaponTovább...

Meghallani, megfontolni, megélni az Úr hívását

Ferenc pápa üzenete a hivatások világnapjára Tovább...

Ferenc pápa nagyböjti üzenete

A gonoszság megsokasodása miatt sokakban kihűl a szeretet Tovább...

Ferenc pápa üzenete a missziós világnapra

Az Egyház 1926 óta minden év október utolsó előtti vasárnapján a missziókért és hithirdetőkért imádkozik Tovább...

Ima a Nemzetközi Eucharisztikus

Kongresszusért Tovább...

Ferenc pápa üzenete

a betegek 25. világnapjára Tovább...

Pápai üzenet

Őszentsége Ferenc Pápa üzenete a Béke 50. Világnapjának ünnepére Tovább...