Templomi hirdetéseink évközi tizenegyedik hétre

2015. június 14.
Évközi 11. vasárnap, „B” évben

Szent Márton kamarakórus június 21-én koncertet ad templomunkban

Szent Márton kamarakórus június 21-én koncertet ad templomunkban

  1. Jövő vasárnap, június 21-én, a fél tízes szentmisét kivételesen tíz órakor kezdjük, és közösen tartjuk a francia közösséggel. A szentmisében a zenei szolgálatot, Áment Lukács bencés szerzetes vezetésével a pannonhalmi kórus látja el. A szentmise után bemutatót adnak legújabb repertoárjukból. Ezt követően minden kedves résztvevőt baráti koccintásra és kötetlen beszélgetésre várunk a templom teraszán. Kérem, másokat is hívjanak erre a különleges zenei eseményre.
  2. Június 20-án, szombaton, egyházközségi zarándoklattal Péliföldszentkeresztre zarándoklunk. Indulás a reggeli szentmise után 9 órakor. Hazaérkezés 18 óra körül. A mai napon még jelentkezhetnek a sekrestyében.
  3. Augusztus végéig nyári miserendet tartunk. Hétfőn, szerdán, pénteken továbbra is este hat órakor, kedden, csütörtökön, szombaton reggel nyolc órakor kezdődnek a szentmisék. Szerdán a szentmise után szentségimádást tartunk a hazáért, csütörtökön a szentmisét követően a zsolozsmát papi és szerzetesi hivatásokért imádkozzuk el.
  4. A héten Boldog Jolán és Szent Romuáld liturgikus ünnepe lesz. Isten éltesse a névnapjukat, és születésnapjukat ünneplő Kedves Híveket!
  5. Három egyházközség közös szervezésében szeptember 16-21 között zarándoklatot indítunk Lourdes-ba. Az előzetes kalkuláció szerint az utazás és az öt éjszakai szállás várható költsége 120 000 HUF lesz. Nincs sok hely, az érdeklődők mielőbb jelentkezzenek a sekrestyében.
  6. Szent Kinga tiszteletét rendkívül igényes összeállításban bemutató tablókat kaptunk a minap a Lengyel Kisebbségi Önkormányzattól. A magyar-lengyel szentet bemutató tárlat a templom nyitva tartásának idején, az oszlopokon megtekinthető. Köszönet a Lengyel Önkormányzatnak!
  7. Napi lelki útravalók, elmélkedések, aktuális templomi hirdetések olvashatók egyházközségi honlapunkon.

Friss hírek:

Hirdetéseink (2018. június 8.)

Templomi hirdetéseink az évközi 14. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 1.)

Templomi hirdetéseink az évközi 13. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. június 24.)

Templomi hirdetéseink Keresztelő Szent János születése ünnepére Tovább...

Hirdetéseink (2018. június 17.)

Templomi hirdetéseink az évközi 11. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. június 10.)

Templomi hirdetéseink az évközi 10. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. június 3.)

Templomi hirdetéseink ÚrnapjánTovább...

Hirdetéseink (2018. május 27.)

Templomi hirdetéseink Szentháromság vasárnapjánTovább...

Hirdetéseink (2018. május 20.)

Templomi hirdetéseink Pünkösd ünnepénTovább...

Hirdetéseink (2018. május 13.)

Templomi hirdetéseink Urunk Mennybemenetelének ünnepénTovább...

Hirdetéseink (2018. május 6.)

Templomi hirdetéseink Húsvét 6. vasárnapjáraTovább...

Hirdetéseink (2018. április 29.)

Templomi hirdetéseink Húsvét 5. vasárnapjáraTovább...

Meghallani, megfontolni, megélni az Úr hívását

Ferenc pápa üzenete a hivatások világnapjára Tovább...

Ferenc pápa nagyböjti üzenete

A gonoszság megsokasodása miatt sokakban kihűl a szeretet Tovább...

Ferenc pápa üzenete a missziós világnapra

Az Egyház 1926 óta minden év október utolsó előtti vasárnapján a missziókért és hithirdetőkért imádkozik Tovább...

Ima a Nemzetközi Eucharisztikus

Kongresszusért Tovább...

Ferenc pápa üzenete

a betegek 25. világnapjára Tovább...

Pápai üzenet

Őszentsége Ferenc Pápa üzenete a Béke 50. Világnapjának ünnepére Tovább...