Templomi hirdetéseink az évközi 23. hétre

2013. szeptember 8.
Évközi 23. vasárnap, „C” évben

A Szociális Testvérek szeptember 13-án 19 órától Taizé-i imádságra hívják az érdeklődőket Bátori utcai kápolnájukba

A Szociális Testvérek szeptember 13-án 19 órától Taizé-i imádságra hívják az érdeklődőket Bátori utcai kápolnájukba

  1. Ferenc pápa szándéka szerint tegnap, szeptember 7-én szentségimádást tartottunk a békéért. Folytatjuk az imát, szombaton, Szent Kereszt felmagasztalásának ünnepén, a reggeli szentmise után szentségimádást tartunk.
  2. A héten, a területünkön működő óvodákban és általános iskolában megkezdődött a hitoktatás. Az általános iskola első és ötödik osztályában az órarendbe építve, huszonhét növendék jár hittanra. Kérem, hogy a 2-4, illetve a 6-8 osztályba járó gyerekek szülei is mihamarább jelezzék hittan beíratási szándékukat, hogy az oktatást az iskolában, illetve a templomban mielőbb megkezdhessük. Jelentkezési lapokat a kijáratnál találnak.
  3. Örömmel jelzem, hogy október 4-6-ig főpásztori vizitáció lesz egyházközségünkben. A püspöki vizitáció a lelkipásztori gondoskodás egyik fontos eszköze. Imádsággal készüljünk az eseményre. Erdő Péter bíboros úr képviseletében egyházközségünkbe a világszerte élő magyar katolikusok főpásztora, Cserháti Ferenc püspök úr érkezik. A Kedves Hívek október 6-án találkozhatnak vele. Ezen a vasárnapon a magyar és a francia ajkú közösség szentmiséje 10 órakor kezdődik.
  4. A héten Claver Szent Péter, Szűz Mária szent neve, Aranyszájú Szent János és Szent Kereszt felmagasztalásának liturgikus ünnepe lesz. Isten éltesse a névnapjukat, és születésnapjukat ünneplő Kedves Híveket!
  5. Pénteken, szeptember 13-án, a 18 órai szentmise előtt, ½ 6-tól a Rózsafüzér Társulat áhítata kezdődik. A Szociális Testvérek 19 órától, a Bátori utcai kápolnájukba, Taizé-i imádságra hívják az érdeklődőket.
  6. Napi útravaló elmélkedések, pápai megnyilatkozások, egyházközségünk hírei olvashatók honlapunkon.

Friss hírek:

Hirdetéseink (2018. augusztus 19.)

Templomi hirdetéseink az évközi 20. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. augusztus 12.)

Templomi hirdetéseink az évközi 19. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. augusztus 5.)

Templomi hirdetéseink az évközi 18. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 29.)

Templomi hirdetéseink az évközi 17. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 22.)

Templomi hirdetéseink az évközi 16. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 15.)

Templomi hirdetéseink az évközi 15. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 8.)

Templomi hirdetéseink az évközi 14. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 1.)

Templomi hirdetéseink az évközi 13. vasárnaponTovább...

Meghallani, megfontolni, megélni az Úr hívását

Ferenc pápa üzenete a hivatások világnapjára Tovább...

Ferenc pápa nagyböjti üzenete

A gonoszság megsokasodása miatt sokakban kihűl a szeretet Tovább...

Ferenc pápa üzenete a missziós világnapra

Az Egyház 1926 óta minden év október utolsó előtti vasárnapján a missziókért és hithirdetőkért imádkozik Tovább...

Ima a Nemzetközi Eucharisztikus

Kongresszusért Tovább...

Ferenc pápa üzenete

a betegek 25. világnapjára Tovább...

Pápai üzenet

Őszentsége Ferenc Pápa üzenete a Béke 50. Világnapjának ünnepére Tovább...