Templomi hirdetéseink húsvét ötödik hetére

2013. április 28.
Húsvét 5. vasárnap, „C” évben

Országos Mindszenty Engesztelő Zarándoklat plakátja

Országos Mindszenty Engesztelő Zarándoklat plakátja

  1. A héten, szerdán, május 1-jén megkezdődnek a Szűzanyát köszöntő májusi litániák. Az áhítatot az esti szentmisét követően, illetve szombaton a reggeli szentmise után imádkozzuk el. Szerdán és csütörtökön a hazáért, valamint a papi, és szerzetesi hivatásokért ajánljuk fel a májusi litániát. Most pénteken, a hónap első péntekén a Jézus Szíve litániát az esti szentmise előtt, háromnegyed hattól imádkozzuk el.
  2. Szombaton, május 4-én, Országos Mindszenty Engesztelő Zarándoklat indul Esztergomba. A főpapi szentmise ½ 11-kor kezdődik a Bazilikában. A szentmise homíliáját Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök úr mondja. Hálát adunk Mindszenty bíboros úr példamutató életéért és imádkozunk mielőbbi boldoggá avatásáért.
  3. A héten Sziénai Szent Katalin, Európa társvédőszentje, Szent V. Piusz pápa, Munkás Szent József, Szent Atanáz, Szent Fülöp és Jakab apostolok liturgikus ünnepe lesz. Isten éltesse a névnapjukat, és születésnapjukat ünneplő Kedves Híveket!
  4. Előre jelzem, hogy május 11-én, szombaton, ismét lesz Élő Rózsafüzér zarándoklat. A résztvevők egész napos, imádságos menettel átölelik a fővárost. Egy-egy zarándokcsoport Budapest kerületéből húsz kilométeres szakaszt gyalogol végig. A napi programot szentmise zárja. A mi szakaszunk befejező szentmiséjét Böjte Csaba ferences szerzetes mutatja be. Aki úgy gondolja, hogy a húsz kilométeres táv számára túlságosan megterhelő, az rövidebb szakaszon is bekapcsolódhat. Az esemény főszervezője egyházközségünk képviselőtestületének tagja, Edl Román. Minél többen vegyünk részt a programban.
  5. Napi lelki útravalók, elmélkedések, aktuális templomi hirdetések, olvashatók egyházközségi honlapunkon.
  6. Mindnyájunk nevében megköszönöm a Lukin Eszter vegyes kar közreműködését a mai szentmisén, és azt követően. Kívánom, hogy az ének erősítse közösségüket, és vezesse mindnyájukat a szép, a jó, az igaz, a szent felé.
  7. Ismételten szeretnék köszönetet mondani annak a nagylelkű hívünknek, aki százhúsz energiatakarékos izzót ajánlott fel templomunknak. Ezzel lehetővé vált, hogy a két csillár valamennyi izzóját kicseréljük. Testvérünk nagylelkű adományát Isten fizesse meg.
  8. A remetekertvárosi általános iskola vezetősége megküldte plébániánknak a hittanra beíratott első osztályos tanulók névsorát. Örvendetes, hogy sok szülő íratta be gyermekét hittanra. Bizalmukat, érdeklődésüket ezúton is hálásan köszönöm.

Friss hírek:

Hirdetéseink (2018. május 13.)

Templomi hirdetéseink Urunk Mennybemenetelének ünnepénTovább...

Hirdetéseink (2018. május 6.)

Templomi hirdetéseink Húsvét 6. vasárnapjáraTovább...

Hirdetéseink (2018. április 29.)

Templomi hirdetéseink Húsvét 5. vasárnapjáraTovább...

Meghallani, megfontolni, megélni az Úr hívását

Ferenc pápa üzenete a hivatások világnapjára Tovább...

Hirdetéseink (2018. április 22.)

Templomi hirdetéseink Húsvét 4. vasárnapjáraTovább...

Hirdetéseink (2018. április 15.)

Templomi hirdetéseink Húsvét 3. vasárnapjáraTovább...

Hirdetéseink (2018. április 18.)

Templomi hirdetéseink Isteni irgalmasság vasárnapján Tovább...

Hirdetéseink (2018. április 1.)

Templomi hirdetéseink Húsvétvasárnapon Tovább...

Hirdetéseink (2018. március 25.)

Templomi hirdetéseink Virágvasárnapon Tovább...

Hirdetéseink (2018. március 18.)

Templomi hirdetéseink nagyböjt 5. vasárnapján Tovább...

Hirdetéseink (2018. március 11.)

Templomi hirdetéseink nagyböjt 4. vasárnapján Tovább...

Hirdetéseink (2018. március 4.)

Templomi hirdetéseink nagyböjt 3. vasárnapján Tovább...

Hirdetéseink (2018. február 25.)

Templomi hirdetéseink nagyböjt 2. vasárnapján Tovább...

Ferenc pápa nagyböjti üzenete

A gonoszság megsokasodása miatt sokakban kihűl a szeretet Tovább...

Hirdetéseink (2018. február 18.)

Templomi hirdetéseink nagyböjt 1. vasárnapján Tovább...

Hirdetéseink (2018. február 11.)

Templomi hirdetéseink az évközi 6. vasárnapon Tovább...

Hirdetéseink (2018. február 4.)

Templomi hirdetéseink az évközi 5. vasárnapon Tovább...

Hirdetéseink (2018. január 28.)

Templomi hirdetéseink az évközi 4. vasárnapon Tovább...

Hirdetéseink (2018. január 21.)

Templomi hirdetéseink az évközi 3. vasárnapon Tovább...

Ökumenikus imahét

Január 21-én kezdődik az ökumenikus imahét Pesthidegkúton is Tovább...

Hirdetéseink (2018. január 14.)

Templomi hirdetéseink az évközi 2. vasárnapon Tovább...

Hirdetéseink (2018. január 7.)

Templomi hirdetéseink Urunk megkeresztelkedése ünnepén Tovább...

Ferenc pápa üzenete a missziós világnapra

Az Egyház 1926 óta minden év október utolsó előtti vasárnapján a missziókért és hithirdetőkért imádkozik Tovább...

Ima a Nemzetközi Eucharisztikus

Kongresszusért Tovább...

Ferenc pápa üzenete

a betegek 25. világnapjára Tovább...

Pápai üzenet

Őszentsége Ferenc Pápa üzenete a Béke 50. Világnapjának ünnepére Tovább...