Templomi hirdetéseink évközi harmincharmadik hétre

2015. november 15.
Évközi 33. vasárnap, „B” évben

  1. A héten Nagy Szent Albert, Skóciai Szent Margit, Nagy Szent Gertrúd, a Szent Péter és Szent Pál bazilika búcsúja, Árpád-házi Szent Erzsébet és Szűz Mária bemutatása liturgikus ünnepe lesz. Isten éltesse a névnapjukat és születésnapjukat a héten ünneplő Kedves Testvéreket!
  2. Továbbra se feledkezzünk meg arról, hogy elhunyt szeretteink lelki üdvéért szentmisét kérjünk.
  3. Fájdalommal értesültünk, az esztelen, értelmetlen, rengeteg áldozatot követelő párizsi merényletsorozatról. Ebben a templomban együtt imádkoznak magyar és francia ajkú Hívek. Osztozunk testvéreink fájdalmában, gyászában, és imádkozunk az áldozatokért.
  4. A héten, pénteken az Ipolytölgyesi Szent Erzsébet Fogyatékos Otthonba elvisszük azokat az adományokat, melyeket a Kedves Hívek az elmúlt hetekben elhoztak a templomba. Az intézmény vezetője ágyneműt, törülközőt, üres papírlapot, vastagon író ceruzát, és olyan szövetféleséget kért, amiből varrhatnak a fogyatékosok. Köszönöm mindazok felajánlását, akik adományaikat leadták.
  5. Előre jelzem, hogy idén is lesz közös, adventi, missziós gyertyagyújtás a hűvösvölgyi végállomáson. Az első gyertyagyújtás november 28-án, délután 4 órakor lesz. Egyházközségünk a december 12-i alkalmat fogja vezetni.
  6. Az előző évekhez hasonlóan idén is megrendezzük adventben a „szállást keres a Szentcsalád” lelkiségi programot, melynek során családról-családra vándorol Szűz Mária és Szent József ikonja. Jelentkezni már most lehet a sekrestyében.
  7. Jövő vasárnap templomi gyűjtést tartunk a Katolikus karitász céljaira.
  8. Közeledik az adventi szent idő és a karácsony. Szép, működő hagyomány, hogy a templomi karácsonyfákat évről-évre egyházközségünk Hívei ajánlják fel. Érdeklődöm, hogy kik azok, akik idén szívesen felajánlanák a kertjükben lévő karácsonyfát.
  9. Napi lelki útravalók, elmélkedések, aktuális templomi hirdetések olvashatók egyházközségi honlapunkon.

Friss hírek:

Hirdetéseink (2018. június 8.)

Templomi hirdetéseink az évközi 14. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. július 1.)

Templomi hirdetéseink az évközi 13. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. június 24.)

Templomi hirdetéseink Keresztelő Szent János születése ünnepére Tovább...

Hirdetéseink (2018. június 17.)

Templomi hirdetéseink az évközi 11. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. június 10.)

Templomi hirdetéseink az évközi 10. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. június 3.)

Templomi hirdetéseink ÚrnapjánTovább...

Hirdetéseink (2018. május 27.)

Templomi hirdetéseink Szentháromság vasárnapjánTovább...

Hirdetéseink (2018. május 20.)

Templomi hirdetéseink Pünkösd ünnepénTovább...

Hirdetéseink (2018. május 13.)

Templomi hirdetéseink Urunk Mennybemenetelének ünnepénTovább...

Hirdetéseink (2018. május 6.)

Templomi hirdetéseink Húsvét 6. vasárnapjáraTovább...

Hirdetéseink (2018. április 29.)

Templomi hirdetéseink Húsvét 5. vasárnapjáraTovább...

Meghallani, megfontolni, megélni az Úr hívását

Ferenc pápa üzenete a hivatások világnapjára Tovább...

Ferenc pápa nagyböjti üzenete

A gonoszság megsokasodása miatt sokakban kihűl a szeretet Tovább...

Ferenc pápa üzenete a missziós világnapra

Az Egyház 1926 óta minden év október utolsó előtti vasárnapján a missziókért és hithirdetőkért imádkozik Tovább...

Ima a Nemzetközi Eucharisztikus

Kongresszusért Tovább...

Ferenc pápa üzenete

a betegek 25. világnapjára Tovább...

Pápai üzenet

Őszentsége Ferenc Pápa üzenete a Béke 50. Világnapjának ünnepére Tovább...