2026. március 15.
Nagyböjt 4. vasárnap, „A” évben
- Ma kezdődik és jövő vasárnapig tart a Püspöki Konferencia meghirdetett tartósélelmiszer-gyűjtési akció. A csomagokat az előző évekhez hasonlóan, a főbejárat két oldalán helyezhetjük el. Az adományokat előre is köszönöm!
- Nagyböjtben továbbra is törekedjünk megtalálni a bűnbánat, a lemondás, az önfegyelmezés személyes módjait.
- A nagyböjti péntekekre érvényes a hústilalom. Súlyos betegség felment e kötelezettség alól. A nagyböjti péntekeken, fél hattól keresztutat imádkozunk a templomban.
- Gyóntatás naponta 17 órától lehetséges a kápolnában, irodai idők alatt, szombaton a reggeli, vasárnap a francia szentmise után, déltől, amíg gyónók vannak
Egy nyugdíjas plébános úr mondta: régen sokan gyóntak, és kevesen áldoztak; ma sokan áldoznak és kevesen gyónnak. Igyekezzünk tiszta lélekkel áldozni. - Jövő vasárnap, március 22-én, a fél tízes szentmisében szolgáltatjuk ki a betegek kenetét. Akik szeretnék felvenni a gyógyulás szentségét, jelentkezzenek a sekrestyében.
- A héten Szent Patrik, Jeruzsálemi Szent Cirill és Szent József liturgikus megemlékezése lesz. Isten éltesse a héten névnapjukat és születésnapjukat ünneplő Kedves Híveket!
- „Úgy látszik, végig kell néznünk, ahogy a béke álmát éneklő kórusnak sajnálatosan leáldozik, miközben a háború szólistái törnek utat maguknak” – fogalmazott Budapesten Ferenc pápa. A világban jelenlévő háborús láz miatt, minden szentmise után, immár 24 hónapja, félórás, engesztelő szentségimádást tartunk a békéért.
- Idén is lehetőségük van az adófizetőknek arra, hogy a személyi jövedelemadó 2×1%-áról önállóan döntsenek. Az adóbevallással együtt a két rendelkező nyilatkozatot – lezárt borítékban – kell az adóhatósághoz eljuttatni, vagy átadni a munkáltatónak. Kérjük éljenek a lehetőséggel, mellyel adójuk 1%-át a Magyar Katolikus Egyház, másik 1%-át pedig valamelyik egyház-közeli alapítvány részére eljuttathatják. A Magyar Katolikus Egyház technikai száma: 0011.