Templomi hirdetéseink Húsvét 4. vasárnapjára

2015. április 26.
Húsvét 4. vasárnap, „B” évben

Kérjük, éljenek a lehetőséggel, és juttassák el adójuk 1%-át a Magyar Katolikus Egyház részére, másik 1%-át pedig valamelyik egyházközeli alapítványnak

Mága Zoltán művész úr jótékonysági koncertet adott templomunk javára

Mága Zoltán művész úr jótékonysági koncertet adott templomunk javára

  1. Tegnap este, a Prima Primissima díjas Mága Zoltán művész úr az Ymiso kamarazenekarral jótékonysági koncertet adott templomunk javára. Az est díszvendége Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter úr, kerületünk országgyűlési képviselője, fővédnöke Dr. Láng Zsolt polgármester úr volt. Jelen volt továbbá Dr. Csabai Péter területi megbízott úr. A hangversenyt Tokodi Ilona Kossuth-díjas, Mester-művész előadása nyitotta meg. A koncert végén a nagy közönségsikert aratott Mága Zoltán művész úr külön, személyes felajánlást tett, miszerint 500 ezer forinttal támogatja a templomtető felújítását. Minden megjelent résztvevőnek köszönetet mondok, adományaikat Isten fizesse meg. Egyben hálás köszönetemet fejezem ki mindazoknak, akik a hangverseny méltó lebonyolításához bármilyen formában hozzájárultak.
  2. Április 24-án, péntek este, templomunk kórusa is részt vett a kerület egyházi kórusainak Musica Sacra seregszemléjén, a Móricz Zsigmond Gimnáziumban. Köszönöm a karvezető, Koncz Rita és a kórustagok igényes szereplését. Felemelő zenei élmény volt a találkozó.
  3. A héten Chanel Szent Péter, Monforti Grignon Szent Lajos, Sziénai Szent Katalin (Európa társvédőszentje), Szent V. Piusz pápa, Munkás Szent József és Szent Atanáz liturgikus ünnepe lesz. Isten éltesse a névnapjukat, és születésnapjukat ünneplő Kedves Híveket!
  4. Május 1-jén, pénteken, reggel 8 órakor tartunk szentmisét. Ezt követően elimádkozzuk az első májusi litániát. Szerdán és csütörtökön a hazáért, valamint a papi, és szerzetesi hivatásokért ajánljuk fel a májusi litániát.
  5. Május 2-án, országos Mindszenty zarándoklat lesz Esztergomban. Az ünnepi szentmise 10, 30-kor kezdődik.
  6. Május 9-én, szombaton tartják az idei Élő Rózsafüzér zarándoklatot. A résztvevők egész napos, imádságos menettel átölelik a fővárost. Egy-egy zarándokcsoport Budapest kerületéből húsz kilométeres szakaszt gyalogol végig. A napi programot szentmise zárja. Az esemény főrendezője egyházközségünk képviselőtestületének tagja, Édl Román úr.
  7. A Szent Ferenc kórház kéri a Kedves Híveket, hogy támogassák intézményüket az 1% adományozásával. Nyomtatványok az újságos asztalon találhatók.
  8. A templom bejáratánál lévő asztalon tekinthető meg a Szent Háromnap liturgiáiról készített fotóalbum. Köszönöm a fotóriporter igényes munkáját!
  9. Napi lelki útravalók, elmélkedések, aktuális templomi hirdetések olvashatók egyházközségi honlapunkon.

Friss hírek:

Hirdetéseink (2018. október 28.)

Templomi hirdetéseink az évközi 30. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. október 21.)

Templomi hirdetéseink az évközi 29. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. október 14.)

Templomi hirdetéseink az évközi 28. vasárnaponTovább...

Ferenc pápa üzenete a missziós világnapra

Az Egyház 1926 óta minden év október utolsó előtti vasárnapján a missziókért és hithirdetőkért imádkozik Tovább...

Az Esztergom-Budapesti Érseki Főhatóság Körlevele

Mohos Gábor pápai káplán urat iliturgi címzetes püspökké és az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye segédpüspökévé nevezték ki Tovább...

Hirdetéseink (2018. október 7.)

Templomi hirdetéseink az évközi 27. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. szeptember 30.)

Templomi hirdetéseink az évközi 26. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. szeptember 23.)

Templomi hirdetéseink az évközi 25. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. szeptember 16.)

Templomi hirdetéseink az évközi 24. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. szeptember 9.)

Templomi hirdetéseink az évközi 23. vasárnaponTovább...

Meghallani, megfontolni, megélni az Úr hívását

Ferenc pápa üzenete a hivatások világnapjára Tovább...

Ferenc pápa nagyböjti üzenete

A gonoszság megsokasodása miatt sokakban kihűl a szeretet Tovább...

Ima a Nemzetközi Eucharisztikus

Kongresszusért Tovább...

Ferenc pápa üzenete

a betegek 25. világnapjára Tovább...

Pápai üzenet

Őszentsége Ferenc Pápa üzenete a Béke 50. Világnapjának ünnepére Tovább...