Templomi hirdetéseink az évközi 28. hétre

2013. október 13.
Évközi 28. vasárnap, „C” évben

Cserháti Ferenc püspök úr 2013. október 4-én vizitációra érkezett egyházközségünkbe

Cserháti Ferenc püspök úr 2013. október 4-én vizitációra érkezett egyházközségünkbe

  1. Ma egy hete fejeződött be a főpásztori vizitáció, melynek során Cserháti Ferenc püspök úr látogatott egyházközségünkbe. Biztos vagyok benne, hogy mindnyájan örömmel emlékezünk vissza ezekre a napokra. A püspök úr meglátogatta a plébániánk területén működő kórházat, szociális otthont, szerzetesi intézményt, betegeket áldoztatott, együtt imádkozott az Oltáregylet tagjaival, találkozott az egyházközség különböző csoportjaival és a képviselőtestület tagjaival. Imádkozzunk, hogy egyházközségünk a Szentlélek gyümölcseit megteremje.
  2. Egyházközségünk területén, óvodástól gimnazista korosztályig, tizenkét csoportban folyik a hitoktatás. Köszönöm a Kedves Szülők bizalmát, egyben jelzem, hogy van még hely az egyes csoportokban. Továbbra is lehet jelentkezni a már kialakult időpontokra.
  3. A héten Szent I. Kallixtusz pápa, Avilai Szent Teréz, Szent Hedvig, Alacoque Szent Margit Mária, Antiochiai Szent Ignác, Szent Lukács evangélista, Brébeuf Szent János, Jogues Szent Izsák és vértanútársaik liturgikus ünnepe lesz. Isten éltesse a névnapjukat és születésnapjukat a héten ünneplő Kedves Testvéreket!
  4. A Világegyházban ma kezdődött, és egy héten át tart a missziós imahét. Ennek lezárásaként, hazánkban jövő vasárnap tartjuk a missziók vasárnapját. Ezen a napon a templomi gyűjtést a világmisszió céljaira fogjuk felajánlani.
  5. Szombaton, október 19-én avatja boldoggá Angelo Amato bíboros úr a Szent István bazilikában Sándor István szalézi vértanút. A szentmise 10,30-kor kezdődik. Október 18-án, pénteken este nyolc órától virrasztás lesz a Bazilikában. Az esti hat órai szentmisét követően, gépkocsikkal indulunk a belvárosba, hogy belekapcsolódjunk a virrasztásba. Az ifjúsági hittanosok is csatlakoznak ehhez a programhoz. Vegyünk részt minél többen ezen az imádságos készületen!
  6. Októberben minden nap közösen imádkozzuk el a rózsafüzért, hétfőtől péntekig valamint vasárnap este fél hattól, szombaton a reggel nyolc órai szentmise után.
  7. Napi útravaló elmélkedések, pápai megnyilatkozások, egyházközségünk hírei olvashatók honlapunkon.

Friss hírek:

Hirdetéseink (2018. október 28.)

Templomi hirdetéseink az évközi 30. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. október 21.)

Templomi hirdetéseink az évközi 29. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. október 14.)

Templomi hirdetéseink az évközi 28. vasárnaponTovább...

Ferenc pápa üzenete a missziós világnapra

Az Egyház 1926 óta minden év október utolsó előtti vasárnapján a missziókért és hithirdetőkért imádkozik Tovább...

Az Esztergom-Budapesti Érseki Főhatóság Körlevele

Mohos Gábor pápai káplán urat iliturgi címzetes püspökké és az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye segédpüspökévé nevezték ki Tovább...

Hirdetéseink (2018. október 7.)

Templomi hirdetéseink az évközi 27. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. szeptember 30.)

Templomi hirdetéseink az évközi 26. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. szeptember 23.)

Templomi hirdetéseink az évközi 25. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. szeptember 16.)

Templomi hirdetéseink az évközi 24. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. szeptember 9.)

Templomi hirdetéseink az évközi 23. vasárnaponTovább...

Meghallani, megfontolni, megélni az Úr hívását

Ferenc pápa üzenete a hivatások világnapjára Tovább...

Ferenc pápa nagyböjti üzenete

A gonoszság megsokasodása miatt sokakban kihűl a szeretet Tovább...

Ima a Nemzetközi Eucharisztikus

Kongresszusért Tovább...

Ferenc pápa üzenete

a betegek 25. világnapjára Tovább...

Pápai üzenet

Őszentsége Ferenc Pápa üzenete a Béke 50. Világnapjának ünnepére Tovább...