Templomi hirdetéseink évközi huszonkilencedik hétre

2015. október 18.
Évközi 29. vasárnap, „B” évben

 1. Október 4-25 között zajlik Rómában a XIV. Általános Püspöki Szinódus, melynek témája: „A család hivatása és küldetése az Egyházban és a mai világban”. Továbbra is imádkozzunk a találkozó résztvevőiért és a családokért.
 2. Ma van a missziók vasárnapja. Ferenc pápa üzenetet tett közzé az alkalomra, melynek szövege honlapunkon és a hirdetőtáblán is olvasható. A templomi gyűjtést a misszió céljaira ajánljuk fel.
 3. Októberben minden nap közösen, hétfőn, kedden, szerdán, pénteken és vasárnap este fél hattól, csütörtökön és szombaton a reggel nyolcas szentmise után imádkozzuk el a rózsafüzért.
 4. Szombaton, október 24-én, egyházközségi zarándoklatra Mátraverebély-szentkútra indulunk. Háromnegyed kilenckor találkozunk a templom bejáratánál. A helyszínen ebédelünk. Az út és az várható költsége étkezéssel együtt 4000 forint lesz. Továbbra is lehet még jelentkezni a sekrestyében.
 5. A héten Szent Lukács evangélista, Szent II. János-Pál pápa, Kapisztrán Szent János, Claret Antal-Mária liturgikus ünnepe lesz. Isten éltesse a névnapjukat és születésnapjukat a héten ünneplő Kedves Testvéreket!
 6. Tegnap volt az őszi templomtakarítás második időpontja. Hálásan köszönöm a jelenlévők áldozatos munkáját!
 7. Elkészült a Szent József kápolna, a sekrestye, a hittanterem, a keresztelőkápolna, a gyűjtemény és a mosdó megújított fűtése. Már működik az új berendezés. Holnaptól a hétköznapi szentmiséket a kápolnában tartjuk. Az Önkormányzat 2 millió forintos támogatásából tudtuk megvalósítani ezt a beruházást. Ezúton ismét köszönetet mondok a támogatásért!
 8. Jövő vasárnap az Etalon kiadó kínálja választékát a templom teraszán. Fogadjuk érdeklődéssel az általuk forgalmazott katolikus filmeket.
 9. Előre jelzem a Kedves Híveknek, hogy az előző évekhez hasonlóan, idén is gyűjtünk az ipolytölgyesi otthon részére. Megkeresésünkre az igazgatónő ágyneműt, lepedőt, törülközőt kért minden mennyiségben, lehetőleg újat. Továbbá üres papírlapot, amire rajzolni lehet, vastagon író ceruzát, és olyan szövetféleséget, amiből varrhatnak a fogyatékosok.
 10. A szeptembertől érvényes őszi miserend szerint hétfőn, kedden, szerdán és pénteken este hat órakor, csütörtökön és szombaton reggel nyolc órakor kezdődnek a szentmisék. Szerdán és pénteken az esti szentmiséket szentségimádás követi.
 11. Napi lelki útravalók, elmélkedések, aktuális templomi hirdetések olvashatók egyházközségi honlapunkon.

Friss hírek:

Hirdetéseink (2018. október 28.)

Templomi hirdetéseink az évközi 30. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. október 21.)

Templomi hirdetéseink az évközi 29. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. október 14.)

Templomi hirdetéseink az évközi 28. vasárnaponTovább...

Ferenc pápa üzenete a missziós világnapra

Az Egyház 1926 óta minden év október utolsó előtti vasárnapján a missziókért és hithirdetőkért imádkozik Tovább...

Az Esztergom-Budapesti Érseki Főhatóság Körlevele

Mohos Gábor pápai káplán urat iliturgi címzetes püspökké és az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye segédpüspökévé nevezték ki Tovább...

Hirdetéseink (2018. október 7.)

Templomi hirdetéseink az évközi 27. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. szeptember 30.)

Templomi hirdetéseink az évközi 26. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. szeptember 23.)

Templomi hirdetéseink az évközi 25. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. szeptember 16.)

Templomi hirdetéseink az évközi 24. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. szeptember 9.)

Templomi hirdetéseink az évközi 23. vasárnaponTovább...

Meghallani, megfontolni, megélni az Úr hívását

Ferenc pápa üzenete a hivatások világnapjára Tovább...

Ferenc pápa nagyböjti üzenete

A gonoszság megsokasodása miatt sokakban kihűl a szeretet Tovább...

Ima a Nemzetközi Eucharisztikus

Kongresszusért Tovább...

Ferenc pápa üzenete

a betegek 25. világnapjára Tovább...

Pápai üzenet

Őszentsége Ferenc Pápa üzenete a Béke 50. Világnapjának ünnepére Tovább...