Templomi hirdetéseink évközi 29. vasárnapra

2014. október 19.
Évközi 29. vasárnap, „A” évben

 1. A Világegyházban ma fejeződik be a missziós imahét, melyre Ferenc pápa missziós üzenetet tett közzé. Ma a templomi gyűjtést a világmisszió céljaira ajánljuk fel. Felhívom a Kedves Testvérek figyelmét, hogy újságos asztalon beszerezhető 2015-ös missziós naptár, melynek adományából egy kenyai árvaházat támogathatnak.
 2. Októberben minden nap közösen imádkozzuk el a rózsafüzért, hétfőtől péntekig valamint vasárnap este fél hattól, szombaton a reggel nyolc órai szentmise után.
 3. A héten Szent II. János-Pál pápa, Kapisztrán Szent János, Claret Antal-Mária és Pécsi Szent Mór püspök liturgikus ünnepe lesz. Isten éltesse a névnapjukat és születésnapjukat a héten ünneplő Kedves Testvéreket!
 4. Október 23-án, nemzeti ünnepünkön, reggel 8 órakor tartunk szentmisét zsolozsmával, majd elimádkozzuk a rózsafüzért a hazáért. Így mindenki részt vehet a központi rendezvényeken.
 5. Az elmúlt héten két alkalommal közös templomtakarítást tartottunk. Hálás köszönetet mondok annak a tizenkét főnek, akik a két alkalommal összesen jelen voltak, és áldozatosan helytálltak. A szentélyt kifestették, a templomot, a kápolnát, a sekrestyét portalanították, felmosták, berendezték. Fáradozásukat az Úr házáért Isten fizesse meg!
 6. Ugyancsak hálás köszönetet mondok mindazoknak, akik az elmúlt vasárnapi templomkerti szüretet megszervezték, és lebonyolították. Köszönet az előadóknak, az énekeseknek, a vendéglátóknak.
 7. Október 25-én, szombaton, egyházközségi zarándoklatra indulunk autóbusszal Márianosztrára. Indulás reggel 9 órakor; érkezés Márianosztrára 10.30-kor; a kegyhely bemutatása, majd 11 órakor szentmise, gyónási lehetőség. Ezt követően múzeumlátogatás, piknik, szabadtéri program. Visszafelé Kismaros, Vác érintésével 18 óra körül érkezünk. Az autóbusz költsége 2 300 forint, melyet már a héten be lehet fizetni. Jelentkezni is kehet még a sekrestyében.
 8. Előre jelzem, hogy november 1-jén, Mindenszentek főünnepén reggel nyolckor és este hatkor tartunk szentmisét. Ezen a napon, és másnap, vasárnap, Halottak napján fél hattól rózsafüzért imádkozunk az elhunytakért. Mindenszentek ünnepén az esti szentmise végén körmenetben levonulunk majd az altemplomba, ahol rövid szertartás keretében imádkozunk a halottakért és megáldjuk a sírokat.
 9. Mindenszentek nyolcadában teljes búcsút nyerhetnek szeretteik számára mindazok, akik meggyónnak, fölkeresnek egy temetőt, és elimádkozzák a Hiszekegyet, Miatyánkot és Üdvözlégy Máriát. Az elhunytak iránti szeretetből éljünk ezzel a kegyelmi lehetőséggel.
 10. Ne feledkezzünk meg arról se, hogy elhunyt szeretteink lelki üdvéért szentmisét kérjünk.
 11. Mindenszentek és Halottak napján a liturgiák miatt már délután 4 órától, a hét többi napján változatlanul 5 órától lesz gyóntatás. Minél többen éljünk a kiengesztelődésnek, a megbékélésnek ezzel a természetfeletti ajándékával.
 12. Jól haladnak a templomfűtés korszerűsítésének munkálatai. Az első padtömbökben már működik az új berendezés.
 13. Napi lelki útravalók, elmélkedések, aktuális templomi hirdetések olvashatók egyházközségi honlapunkon.

Friss hírek:

Hirdetéseink (2018. november 18.)

Templomi hirdetéseink az évközi 33. vasárnaponTovább...

„Tárjátok ki a szíveteket”

A MKPK körlevele Árpád-házi Szent Erzsébet ünnepéreTovább...

Hirdetéseink (2018. november 11.)

Templomi hirdetéseink az évközi 32. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. november 4.)

Templomi hirdetéseink az évközi 31. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. október 28.)

Templomi hirdetéseink az évközi 30. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. október 21.)

Templomi hirdetéseink az évközi 29. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. október 14.)

Templomi hirdetéseink az évközi 28. vasárnaponTovább...

Ferenc pápa üzenete a missziós világnapra

Az Egyház 1926 óta minden év október utolsó előtti vasárnapján a missziókért és hithirdetőkért imádkozik Tovább...

Az Esztergom-Budapesti Érseki Főhatóság Körlevele

Mohos Gábor pápai káplán urat iliturgi címzetes püspökké és az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye segédpüspökévé nevezték ki Tovább...

Hirdetéseink (2018. október 7.)

Templomi hirdetéseink az évközi 27. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. szeptember 30.)

Templomi hirdetéseink az évközi 26. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. szeptember 23.)

Templomi hirdetéseink az évközi 25. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. szeptember 16.)

Templomi hirdetéseink az évközi 24. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. szeptember 9.)

Templomi hirdetéseink az évközi 23. vasárnaponTovább...

Meghallani, megfontolni, megélni az Úr hívását

Ferenc pápa üzenete a hivatások világnapjára Tovább...

Ferenc pápa nagyböjti üzenete

A gonoszság megsokasodása miatt sokakban kihűl a szeretet Tovább...

Ima a Nemzetközi Eucharisztikus

Kongresszusért Tovább...

Ferenc pápa üzenete

a betegek 25. világnapjára Tovább...

Pápai üzenet

Őszentsége Ferenc Pápa üzenete a Béke 50. Világnapjának ünnepére Tovább...