Templomi hirdetéseink évközi harmincharmadik hétre

2015. november 15.
Évközi 33. vasárnap, „B” évben

  1. A héten Nagy Szent Albert, Skóciai Szent Margit, Nagy Szent Gertrúd, a Szent Péter és Szent Pál bazilika búcsúja, Árpád-házi Szent Erzsébet és Szűz Mária bemutatása liturgikus ünnepe lesz. Isten éltesse a névnapjukat és születésnapjukat a héten ünneplő Kedves Testvéreket!
  2. Továbbra se feledkezzünk meg arról, hogy elhunyt szeretteink lelki üdvéért szentmisét kérjünk.
  3. Fájdalommal értesültünk, az esztelen, értelmetlen, rengeteg áldozatot követelő párizsi merényletsorozatról. Ebben a templomban együtt imádkoznak magyar és francia ajkú Hívek. Osztozunk testvéreink fájdalmában, gyászában, és imádkozunk az áldozatokért.
  4. A héten, pénteken az Ipolytölgyesi Szent Erzsébet Fogyatékos Otthonba elvisszük azokat az adományokat, melyeket a Kedves Hívek az elmúlt hetekben elhoztak a templomba. Az intézmény vezetője ágyneműt, törülközőt, üres papírlapot, vastagon író ceruzát, és olyan szövetféleséget kért, amiből varrhatnak a fogyatékosok. Köszönöm mindazok felajánlását, akik adományaikat leadták.
  5. Előre jelzem, hogy idén is lesz közös, adventi, missziós gyertyagyújtás a hűvösvölgyi végállomáson. Az első gyertyagyújtás november 28-án, délután 4 órakor lesz. Egyházközségünk a december 12-i alkalmat fogja vezetni.
  6. Az előző évekhez hasonlóan idén is megrendezzük adventben a „szállást keres a Szentcsalád” lelkiségi programot, melynek során családról-családra vándorol Szűz Mária és Szent József ikonja. Jelentkezni már most lehet a sekrestyében.
  7. Jövő vasárnap templomi gyűjtést tartunk a Katolikus karitász céljaira.
  8. Közeledik az adventi szent idő és a karácsony. Szép, működő hagyomány, hogy a templomi karácsonyfákat évről-évre egyházközségünk Hívei ajánlják fel. Érdeklődöm, hogy kik azok, akik idén szívesen felajánlanák a kertjükben lévő karácsonyfát.
  9. Napi lelki útravalók, elmélkedések, aktuális templomi hirdetések olvashatók egyházközségi honlapunkon.

Friss hírek:

Hirdetéseink (2018. október 28.)

Templomi hirdetéseink az évközi 30. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. október 21.)

Templomi hirdetéseink az évközi 29. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. október 14.)

Templomi hirdetéseink az évközi 28. vasárnaponTovább...

Ferenc pápa üzenete a missziós világnapra

Az Egyház 1926 óta minden év október utolsó előtti vasárnapján a missziókért és hithirdetőkért imádkozik Tovább...

Az Esztergom-Budapesti Érseki Főhatóság Körlevele

Mohos Gábor pápai káplán urat iliturgi címzetes püspökké és az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye segédpüspökévé nevezték ki Tovább...

Hirdetéseink (2018. október 7.)

Templomi hirdetéseink az évközi 27. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. szeptember 30.)

Templomi hirdetéseink az évközi 26. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. szeptember 23.)

Templomi hirdetéseink az évközi 25. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. szeptember 16.)

Templomi hirdetéseink az évközi 24. vasárnaponTovább...

Hirdetéseink (2018. szeptember 9.)

Templomi hirdetéseink az évközi 23. vasárnaponTovább...

Meghallani, megfontolni, megélni az Úr hívását

Ferenc pápa üzenete a hivatások világnapjára Tovább...

Ferenc pápa nagyböjti üzenete

A gonoszság megsokasodása miatt sokakban kihűl a szeretet Tovább...

Ima a Nemzetközi Eucharisztikus

Kongresszusért Tovább...

Ferenc pápa üzenete

a betegek 25. világnapjára Tovább...

Pápai üzenet

Őszentsége Ferenc Pápa üzenete a Béke 50. Világnapjának ünnepére Tovább...